3 November 2011
Vrijdag 4 november is Raymond Rutting aanwezig in ‘de gang’ te Haarlem om een lezing te geven. Tijdens deze lezing vertelt de fotograaf over zijn avonturen op de zuidpool, waar hij, samen met Sacha de Boer, aan de slag is gegaan om met het maken van een fotoserie om klimaatverandering vast te leggen. Deze fotoserie is onderdeel van de expositie Tegenpolen. Deze expositie is tot januari 2012 te zien in de gang in Haarlem. Komende vrijdag geeft Raymond Rutting een lezing over de expositie om 19.30 te Haarlem.
Klimaatneutrale expositie
Samen met Sacha de Boer is Raymond Rutting een expositie gestart. De fotografen overschreden ieder een poolcirkel en deelden hun ervaringen. De expositie Tegenpolen is een logisch vervolg op hun reis. Zij hanteren een herkenbaar eigen fotografiestijl, waarin de verschillende omstandigheden op de polen aan het licht komen. Rutting kreeg op Antarctica pinguïns en toeristen voor zijn lens, terwijl De Boer voornamelijk het leven vastlegde van de Inuit bij wie zij verbleef.
De expositie is klimaatneutraal gemaakt met FairClimateFund. Met deze expositie tonen de fotografen de gevolgen van het klimaatprobleem en steunen tevens het klimaat en arme gezinnen in India. De opbrengst van de tentoonstelling, lezingen en veiling van de doeken gaat naar FairClimateFund. Hiermee investeren Raymond en Sascha in nieuwe biogasinstallaties in India.
Raymond Rutting
Raymond Rutting is vaste fotograaf van de Volkskrant en reist hiervoor de hele wereld over. Tijdens deze reizen ziet hij veel van de ellende die er speelt. Raymond zag de kans om met zijn fotografie een steentje bij te dragen aan ontwikkelingshulp en richtte the Art of News Foundation op. Met deze foundation financiert de fotograaf ontwikkelingsprojecten door de verkoop van doeken, het geven van lezingen en het organiseren van exposities.
Benieuwd naar de verhalen van de fotograaf? Kom vrijdag langs bij de expositie ruimte ‘de gang’te Haarlem. Het adres is: Frankestraat 24, 2011 HV Haarlem, tot dan!